Akademia integracji 2

Prywatne Centrum Edukacyjne „Marmołowski” s.c. Alicja Marmołowska, Ewa Marmołowska z przyjemnością informuje, że od 1 sierpnia 2024 r. realizuje projekt pn.

„Akademia integracji 2”

CEL PROJEKTU:

Włączenie społeczne i powrót na rynek pracy 140 osób dotkniętych/zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym i/lub biernych zawodowo z gmin o ponadprzeciętnym poziomie wykluczenia społecznego z powiatu bytowskiego oraz kościerskiego przez podjęcie działań z zakresu aktywizacji społeczno-zawodowej.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki uzyskaniu wsparcia finansowego na jego realizację z Unii Europejskiej.

DZIAŁANIA ZAPLANOWANE W PROJEKCIE

  • opracowanie indywidualnej ścieżki reintegracji społeczno-zawodowej przez psychologa i doradcę zawodowego (ścieżki udziału w projekcie);
  • usługi aktywnej integracji o charakterze społecznym, w tym indywidualne konsultacje z psychologiem, indywidualne konsultacje prawno-obywatelskie, zajęcia grupowe „Trening umiejętności społecznych i zdrowia emocjonalnego”, udział w animacji środowiskowej i wolontariacie;
  • usługi aktywnej integracji o charakterze zawodowym (grupowe poradnictwo zawodowe, pośrednictwo pracy, wizyty studyjne, zajęcia dot. praw i obowiązków pracownika i elastycznych form zatrudniania;
  • szkolenia i kursy umożliwiające uzyskanie kwalifikacji lub kompetencji zawodowych;
  • staże przyuczające do zawodu

GRUPA DOCELOWA

Projekt jest skierowany do 140 osób w wieku aktywności zawodowej pozostających bez pracy dotkniętych/zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym i/lub biernych zawodowo z miejscem zamieszkania na terenie gmin o ponadprzeciętnym poziomie wykluczenia społecznego z powiatu bytowskiego i kościerskiego (tj.  Borzytuchom, Czarna Dąbrówka, Miastko, Parchowo, Kołczygłowy, Trzebielino, Tuchomie, Karsin, gm. miejska Kościerzyna, Liniewo, Lipusz, Nowa Karczma, Stara Kiszewa, Dziemiany).

Wszyscy uczestnicy projektu będą należeć do grupy osób szczególnie narażonych na wykluczenie społeczne, najbardziej oddalonych od rynku pracy, wymagających kompleksowego wsparcia, tj. należące co najmniej od jednej z grup:

  • osoby doświadczające wielokrotnego wykluczenia społecznego rozumianego jako wykluczenie z powodu więcej niż jednej z przesłanek kwalifikujących je do wsparcia określonych w regulaminie wyboru projektów lub spełniające więcej niż jedną przesłankę określoną w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej;
  • o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności;
  • z niepełnosprawnością sprzężoną, osoby z chorobami psychicznymi, osoby z niepełnosprawnością intelektualną i osoby z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi (w rozumieniu zgodnym z Międzynarodową Statystyczną Klasyfikacją Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD10);
  • korzystające z programu FE PŻ (Fundusze Europejskie Pomoc Żywnościowa);
  • opuszczające placówki opieki instytucjonalnej;
  • wykluczone komunikacyjnie (tj. z gmin: Borzytuchom, Czarna Dąbrówka, Kołczygłowy, Parchowo, Trzebielino, Tuchomie, Liniewo, Nowa Karczma, Stara Kiszewa)
  • osoby, które opuściły jednostki penitencjarne w terminie ostatnich 12 miesięcy.

Minimum 40%uczestników projektu będą stanowiły osoby z niepełnosprawnościami.

NAJWAŻNIEJSZE EFEKTY PROJEKTU:

  • poszukiwanie pracy po projekcie przez 36 osób;
  • poprawa sytuacji społecznej u 50 uczestników projektu;
  • uzyskanie przez 40 osób kwalifikacji zawodowych;
  • podjęcie zatrudnienia po projekcie przez 40 osób.

DOKUMENTY DO POBRANIA:

 

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA:

PCE Marmołowski

ul. 11 Listopada 1
77-100 Bytów
tel. +48 730 002 974
pce@marmolowski.pl

DOSTĘPNOŚĆ BIURA DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI:

Biuro projektu pod adresem ul. 11 Listopada 1 w Bytowie znajduje się w budynku piętrowym ze schodami bez windy i podjazdów/pochylni. Osoby z niepełnosprawnościami, w tym niepełnosprawnością ruchową mogą złożyć dokumenty rekrutacyjne lub spotkać się w kadrą projektu w budynku zlokalizowanym przy ul. Michała Drzymały 26A w Bytowie, który jest budynkiem parterowym, w którym szerokość głównych drzwi wejściowych oraz ciągów komunikacyjnych umożliwia poruszanie się osobom z niepełnosprawnością. W celu umówienia terminu spotkania z kadrą projektu w budynku pod w/w adresem należy wcześniej skontaktować się z koordynatorem projektu dostępnym po nr telefonu 730 002 974.

W odległości 150 metrów od budynku zlokalizowanego przy ul. 11 Listopada 1 znajduje się bezpłatny parking przy ul. Podzamcze, na którym znajdują się wyznaczone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Przed budynkiem zlokalizowanym przy ul. Michała Drzymały 26A znajduje się bezpłatny parking, znajdujący się na tym samym poziomie co wejście do budynku. 

Projekt „Akademia integracji 2” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Funduszy Europejskich dla Pomorza 2021-2027.

Wartość projektu: 1 826 399,28 zł

Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 1 552 439,38 zł

#FunduszeUE

#FunduszeEuropejskie