Przedszkole językowe FOR KIDS

Nowe przedszkole w Bytowie

W 2019 roku planujemy uruchomić nową placówkę - Przedszkole językowe FOR KIDS w Bytowie. W październiku ruszyła przebudowa obiektu, który znajduje się w Bytowie przy ul. Drzymały 26A na 30-arowej działce przy drodze na Borzytuchom. Tak się złożyło, że równocześnie rozpoczęła się przebudowa tego odcinka drogi. Obok przedszkola powstanie rondo, chodniki po obu stronach drogi oraz ścieżka rowerowa. Staną też latarnie. Przy samym przedszkolu powstanie wysepka z przejściem dla pieszych.

Zakończenie wszystkich prac adaptacyjnych w kompleksie przedszkola planowane jest na wiosnę, a zakończenie przebudowy drogi kilka miesięcy później. Zatem dzieci uczęszczające od września 2019 do naszej placówki będą bezpieczne nie tylko na terenie przedszkola, ale także w drodze do niego.

Budynek przedszkola przechodzi właśnie generalną przebudowę. Na wiosnę powstaną tu przestronne, doskonale wyposażone, słoneczne sale do zajęć z nowoczesnymi łazienkami, kolorowa szatnia dla maluchów oraz inne niezbędne pomieszczenia. Przedszkole będzie posiadać własny, bezpieczny, oddzielony płotem parking dla rodziców przywożących dzieci.

Kapitalny remont budynku umożliwi spełnienie najbardziej rygorystycznych przepisów sanitarnych, przeciwpożarowych oraz zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, które będą uczęszczały do placówki. Wszystkie pomieszczenia będą wyposażone w wielkogabarytowe nowoczesne okna z widokiem m.in. na duży, bogato wyposażony zielony przedszkolny plac zabaw.

Na razie trwają prace budowlane, ale już teraz przedstawiamy pierwsze wizualizacje powstającego kompleksu.

Nowoczesna oferta i wysokiej klasy wyposażenie

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom rodziców i potrzebom ich dzieci. Stawiamy na nowoczesną ofertę programową oraz na rozwój, ze szczególnym uwzględnieniem wczesnego przekazywania wartości, a także kształtowania umiejętności językowych, muzycznych, ruchowych i matematycznych.

W ramach zajęć wprowadzać będziemy język angielski - tak zwane grupy z codziennym angielskim - gdyż to właśnie w przedszkolu przyswajanie języka obcego jest dużo bardziej naturalne i efektywne. Dzieci najszybciej i najłatwiej przyswajają nowe słowa, teksty piosenek i rymowanki. W codziennych czynnościach będzie występowało słownictwo angielskie, a zagadnienia programowe zostaną poszerzane o słówka w tym języku. Naszym celem jest stworzenie dzieciom takich możliwości by angielski był dla nich drugim językiem, z którym oswajają się od najmłodszych lat.

Chcemy, aby dzieci mogły spędzać czas w przyjaznym obiekcie z wysokiej klasy wyposażeniem. Wysoki standard spełniać mają zarówno zabawki, pomoce dydaktyczne, sprzęt multimedialny, meble, jak i wyposażenie łazienek i placu zabaw. Przedszkole będzie dostosowane do potrzeb dzieci o specjalnych potrzebach żywieniowych, edukacyjnych czy z niepełnosprawnością ruchową.

Kręgosłup przedszkola stanowi kompetentna, lubiana przez dzieci kadra. Taką właśnie kadrę zatrudnimy w naszej placówce - znajdą się w niej wykwalifikowani pedagodzy, logopedzi, psycholodzy i fizjoterapeuci.

Rekrutacja - już wkrótce

Mimo, iż budowa ma zakończyć się na wiosnę, to rekrutację rozpoczniemy już na początku 2019 roku. W styczniu ogłosimy szczegóły rekrutacji, ale już dziś mogę powiedzieć, że nie będzie to zapisywanie się „w ciemno”.

Zdajemy sobie przecież sprawę, że rodzice chcieliby zapisywać swoje pociechy do sprawdzonej placówki, dlatego przyjmowane od rodziców deklaracje będą zobowiązywały wyłącznie nas do przyjęcia dziecka. Rodzice mogą ostatecznie potwierdzić zapisanie dziecka do naszego przedszkola już po dniach otwartych, czyli po szczegółowym zapoznaniu się z kadrą i warunkami w placówce. Nastąpi to na przełomie maja i czerwca 2019 roku.

Oczywiście Ci rodzice, którzy złożą deklarację na początku roku będą mieli pierwszeństwo w przyjęciu dziecka do przedszkola od września.

Podczas dni otwartych dzieci i rodzice będą mogli zwiedzić przedszkole, wypróbować sprzęt, pobawić się zabawkami i poznać osobiście kadrę itp.

Szczegóły rekrutacji przedstawimy na początku 2019 roku.